+420 735 297 58528 března, 2020
Ferda Mravenec

Z Ferdu Mravence programátorem

Můj cíl je tvořit kvalitní webové stránky. Do nedávna jsem pracoval tím způsobem, že jsem svým klientům zajišťoval kompletní servis. Od grafiky přes kódování, programování, základ SEO až po nasazení na hosting a následnou správu webu. Dostal jsem se ale na hranici, která se mi nedařila překročit. Na internetu sleduji spoustu blogů profesionálů a agentur, kteří jsou na výborné úrovni. Také chci dělat weby na profi úrovni, ale nevěděl jsem jak. Nestíhal jsem se učit takovým způsobem, abych se vypracoval ve všech oblastech.

Chyba ale nebyla v nedostatku času. Chtěl jsem dělat vše a na nic jsem nebyl pořádně specializovaný. Moje designy se nevyrovnaly nejlepším grafikům, kód se nevyrovnal nejlepším kodérům a o SEO ani nemluvím. Moje nejsilnější stránka byla programování. Možná proto, že studuji IT a už od střední mě programování prostě baví. K tomu rozhodnutí, že jsem se začal specializovat na konkrétní zaměření, mi hodně pomohl Jirka Rostecký a Adam Pýcha. Pokud se chcete věnovat podnikání a nevíte jak začít, co pro to dělat už teď ke škole, nebo si chcete jen tak pokecat se super lidma, rozhodně doporučuji jejich kurz.

Programátoři jsou dost známí špatnou domluvou, nedostupností a nedodržováním termínů. Tyto nedostatky vidím jako šanci udělat něco lépe a odlišit se od konkurence. To je pro mě výzva!

Začal jsem s Nette, ale to mi nestačí. Chci ovládat i tvorbu šablon a pluginů pro WordPress. WordPress se učím tím způsobem, že vše co se naučím, sepisuji do jednoduchého seriálu. Seriál tvořím hlavně kvůli sobě, je to takový můj tahák kdybych něco zapoměl. Vše si lépe zapamatuji, když šablonu vytvořím a pak ještě popisuji postup. Doufám, že seriál pomůže i začínajícím programátorům, kteří se začnou učit tvorbu šablon pro WP. Tak snad pomůže i Vám 🙂

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *